پایان نامه رژیم صهیونیستی و مصونیت سیاسی

دانلود پایان نامه

– مردم مخالف حضور نیمی ازکابینه قبلی علی عبد الله صالح درکابینه جدید یمن هستند.
– بسیاری از جوانان ، خواستار برکناری عبدالله صالح هستند ولی بر طبق توافقنامه ریاض ، تنها در صورتی عبدالله صالح برکنار خواهد شد که مصونیت سیاسی برای خود و خانواده اش داشته باشد.
9-6- پوتین آمریکا را متهم به ایجاد آشوب در روسیه می کند
– هشدار پوتین به مقامات آمریکایی – صحبتهای پوتین درمیان طرفدارانش : مقامات آمریکا علی الخصوص هیلاری کلینتون ، برای آشوب در روسیه برنامه ریزی می کنند.
10-6- ناتو : روسیه با یک دشمن خیالی روبرو است
– دبیر کل ناتو : یکی ازانگیزه های استقرار سپرموشکی ناتو در اروپای مرکزی ، مقابله با تهدیدات موشکی ایران است ؛ البته ایران تنها کشوری نیست که ناتو به خاطر آن سپر موشکی خود را راه اندازی کرده است.
3-4- تحلیل مقایسه ای اخبار مشترک دو شبکه
1- مقدمه :
شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه من و تو 1 ، در روزهای یکشنبه 15/8/90 ، دوشنبه 23/8/90 ، چهارشنبه 9/9/90 و پنج شنبه 17/9/90 با یکدیگر در بخشهای خبری متفاوت ، یک خبر مشترک داشتند و فقط در روز دوشنبه 23/8/90 در بخش خبری ساعات 14 دو خبر مشترک بین دو شبکه وجود داشت .با مشاهده و بررسی اخبار ضبط شده روزهای شنبه 7/8/90 و سه شنبه 1/9/90 هیچ خبر مشترکی که هر دو شبکه به آن پرداخته باشند یافت نشد.
شبکه یک در تمامی روزهای ذکر شده در هر دو بخش خبری 14 و 21 با شبکه من وتو (1) دارای خبر مشترک بود و فقط در روز پنجشنبه تنها در بخش خبری ساعت 14 بین دو شبکه مورد مطالعه خبر مشترک وجود داشت.
2- یکشنبه 15 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
8-3- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : اطلاع رژیم صهیونیستی از محتوای گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از انتشار آن
– رئیس جمهور آمریکا سه روز قبل در کن فرانسه ودر کنفرانس خبری مشترک با سارکوزی ( رئیس جمهور فرانسه ) ، حمایت خود و سارکوزی را از گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برای فشاربرایران اعلام کرد. همزمان رژیم صهیونیستی و بطور مستقیم شیمون پرز ، نیز نتوانست خوشحالی خود را از محتوای گزارش جدید آمانو برعلیه ایران پیش از انتشارآن ، پنهان کند.وی گفت درمحتوای این گزارش مواردی هست که نشان می دهد ایران در فعالیت های هسته ای خود به دنبال ساخت سلاح اتمی است.
-آمانو هفته پیش درآمریکا آخرین رایزنی ها را با اوباما درباره گزارش جدید آژانس درباره موضوع هسته ای ایران ، به انجام رساند.آمانو قصد دارد درگزارش جدید خود با انتشار یک ضمیمه 12 صفحه ای به عنوان اسناد، باردیگر ادعاهایی را که ایران سه سال پیش به آنها پاسخ 117 صفحه ای داده بود ، مطرح کند.
– صالحی وزیر امور خارجه ، دیروز با انتقاد شدید از گزارش جدید آمانو ، آنرا غیرحرفه ای و تکراری و تنظیم شده تحت فشار آمریکا خواند. صالحی گفت : در زمان البرادعی ، خود آژانس اعلام کرده که از اصالت این اسناد مطمئن نیستیم اما با عوض شدن مدیرکل ، مثل اینکه آژانس تغییر رویه سیاسی داده و ضمن اینکه این عبارت را برداشته اند مدعی هستند که می خواهند اسنادی را منتشر کنند. خوب اسناد را منتشر کنند ، ما که می دانیم حقایق امور چیست و این خود آنها نیستند که بعدا زیرسوال خواهند رفت که به عنوان یک آژانسی که تحت فشار یک عده ای قدرتهای خارجی عمل می کنند.
1-2- اتاق خبر ، شبکه من و تو (1) : شیمون پرز درباره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران هشدار داد.
– شیمون پرز نسبت به محتوای گزارش آژانس واکنش نشان داده و به جامعه جهانی برای حمله قریب الوقوع به تاسیسات اتمی ایران هشدار داده است . وی در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی اسرائیل گفته است که چشم انداز حمله به تاسیسات اتمی ایران نزدیک تر می شود.
– صحبتهای شیمون پرز ، واکنش های متعددی را درپی داشته است . از جمله آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه گفته که جنگ با ایران ، خاورمیانه را دچار بی ثباتی می کند و ماباید تمام تلاشمان را برای اجتناب از این وضعیت انجام دهیم و برای اینکار باید فشارهای بین المللی و تحریم ها را علیه ایران افزایش داده و شدید تر کنیم.
– شیمون پرز ، ضمن آگاهی از متن گزارش آژانس می گوید : آژانس برخلاف ادعاهای ایران معتقد است که ایران درپی دستیابی به سلاح اتمی است. آژانس تاکنون دراینباره تردید داشت که با این گزارش جدید این تردید از بین می رود .
– به هرحال احتمال حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران دوباره قوت گرفته است. ایهود باراک هم در روزهای گذشته گفته بود که ممکن است شرایطی پیش بیاید که اسرائیل ناچار شود بدون هماهنگی با قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای از منافع خودش دفاع کند. اخباری وجود دارد که اسرائیل روزهای گذشته موشکهای بالستیک و آمادگی خود را در برابر حملات احتمالی موشکی به تل آویو ، مورد آزمایش قرار داده است.
– لئون پانتا ( وزیر دفاع آمریکا ) در سفر یک ماه پیش خود به اسرائیل از نتانیاهو ( نخست وزیر اسرائیل ) و ایهود باراک ( وزیر دفاع اسرائیل ) درباره اینکه آیا اسرائیل در صورت تصمیم به حمله به تاسیسات اتمی ایران ، آمریکا را در جریان خواهد گذاشت یا نه ، با پاسخ های مبهم از جانب این دو نفر روبرو شده است !
– از طرف ایران هم وزیر امور خارجه ( علی اکبر صالحی ) واکنش نشان داده و محتوای گزارش را تکذیب کرده و گفته که این گزارش براساس اسناد ساختگی تهیه و تنظیم شده است .