پایان نامه رژیم صهیونیستی و توجه و تمرکز

دانلود پایان نامه

– سه شنبه یا چهارشنبه همین هفته قرار است گزارش جدید آژانس درباره ایران منتشر شود که گفته می شود گزارش بسیار محکم و شدیدی است . ابتدا قرار بود گزارش آزانس 17 نوامبر انتشار یابد اما اکنون آژانس بین المللی انرژی اتمی ، هیچ توضیحی درباره انتشار پیش از موعد گزارش نداده است .
اطلاعات وگفته های فوق نمونه هایی از اخبار و اطلاعات پیرامون خبر انتشار پیش از موعد گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران است که از جانب شبکه یک سیما و شبکه من وتو (1) مطرح شده است . با مروری برمطالب عنوان شده فوق به خوبی نمایان است که هر دوشبکه مذکور ، به نوعی بر تخلف انجام شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در انتشار پیش از موعد گزارش جدید خود در رابطه با موضوع هسته ای ایران و همچنین اطلاع آمریکا و رژیم صهیونیستی از محتوای آژانس پیش از انتشار آن، اذعان دارند.
صحبتهاو ابراز شادی آشکارشیمون پرز و غرب در رابطه با گزارش جدیدآژانس درباره ایران، واکنش علی اکبر صالحی نسبت به محتوای گزارش و انتشار پیش از موعد گزارش آژانس ، از موضوعات مشترکی است که هر دو شبکه مذکور مشترکا برآن تاکید و تقریبا با یک لحن به آن پرداخته اند. در خبر عنوان شده از شبکه یک سیما ، هیچ اشاره ای به صحبتهای مطرح شده مبنی بر احتمال حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران نشده است که این می تواند به دلیل مصلحت اندیشی مسئولین نظام برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی مردم ایران و بی اهمیت جلوه دادن ادعاهای اسرائیل در این زمینه باشد. همچنین در خبر اعلام شده از شبکه من و تو (1) اشاره ای به دستکاری آژانس و غرب در اسناد و گزارش چند سال پیش آژانس در زمان ریاست البرادعی ، نشده است ! که البته با توجه به سیاستهای کاری و مدیریتی شبکه ، این امر قابل درک است.
با بررسی دقیقتر اخبار منتشر شده و همچنین صحبتها و مذاکرات ردو بدل شده میان پانتا و باراک و نتانیاهو ، می توان به این نتیجه مهم نیز رسید که کنترل اعمال رژیم صهیونیستی از دست خود آمریکا نیز خارج شده است و آمریکا باید برای هماهنگ کردن کارها با اسرائیل ، به التماس بیافتد! اسرائیل خودسرانه و بدون هماهنگی با همدستانش تصمیم گیری می کند و هیچ ابایی نیز از هیچ کس ندارد!
در هنگام خواندن این خبر از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران ، نمای بسته از گوینده خبر به نمایش درآمد که علت این امر نیز در رابطه با اهمیت خبر و جلب توجه و تمرکز بیشتر مخاطب به خبر است. حالت چهره محمدرضا حیاتی ( گوینده خبر ) در هنگام خواندن خبر ، خنثی همراه با اندکی حالت تعجب تنها بر روی برخی واژگان خبر از جمله ” پیش از انتشار ” است که در هنگام ادای این واژگان نوعی مکث و تاکید مبنی بر کلیدی بودن این واژگان به خوبی در لحن و چهره گوینده نمایان است.
خبرنگاران شبکه من و تو (1) نیز در هنگام بیان خبر موردنظر ، بامکث بیشتر و تغییر حالت چهره ، برروی برخی واژگان تاکید بیشتری کرده و به نوعی این واژگان را به عنوان نکات کلیدی خبر به مخاطب معرفی کردند. ازجمله می توان به مکث برروی جمله ” احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران ” ویا ” دستیابی به سلاح اتمی توسط ایران ” اشاره نمود.
3- یکشنبه 15 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
8-4- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : اطلاع رژیم صهیونیستی از محتوای گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از انتشار آن
1-2- اتاق خبر ، شبکه من و تو (1) : شیمون پرز درباره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران هشدار داد.
این خبر عینا در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک مطرح شده واخبار و اطلاعات ارائه شده و تحلیلها نیز دقیقا به همان صورت است.
4- دوشنبه 23 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
4-5- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : شب خوش وزنه برداری ایران در جهان و کسب مقام دوم جهان ؛ رکورد سنگین وزن باز هم به دست یک ایرانی شکسته شد
– بهداد سلیمی در شب آخر وقتی رکورد دوضرب و مجموع را مسجل کرد بار دیگر قصد رکوردشکنی داشت ( اینبار رکورد مجموع فوق سنگین دنیا ) . او وزنه 260 کیلویی را انتخاب کرد اما در میانه راه از اینکار انصراف و تک ستاره رکوردشکن مسابقات جهانی پاریس ، با 264 کیلو به کار خود خاتمه داد.
– اما دیشب سجاد انوشیروانی ملی پوش دیگر کشورمان نیز خوش درخشید. این دلاور اردبیلی کشورمان با کسب دو مدال نقره و یک برنز نایب قهرمان جهان شد. این نخستین بار در تاریخ وزنه برداری بود که مقام اول و دوم جهان نصیب ایران شد.
– موفقیت دیگر ایران در این مسابقات ، کسب سهمیه کامل المپیک 2012 لندن بود.
9-3- اتاق خبرشبکه من و تو (1) : بهترین موفقیت تاریخ وزنه برداری ایران در رقابت های پاریس
– در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس بهترین موفقیت برای تاریخ وزنه برداری ایران بدست آمد.
– ایران ضمن راهیابی به مسابقات المپیک 2012 لندن با سهمیه کامل ، توانست با کسب 5 مدال طلا ، 2نقره و 4 برنز بعد از روسیه و چین برای اولین بار به مقام سوم جهان دست پیدا کند.
– تنها رکورد ثبت شده در مسابقات نیز ، شکستن رکورد سنگین وزن متعلق به حسین رضازاده توسط بهداد سلیمی است که توانست با 214 کیلو و یک کیلو بیشتر از رکورد رضازاده رکورد دوضرب جهان را بشکند.
– در شب آخر مسابقات پاریس ، بهداد سلیمی با 3 مدال طلا و سجاد انوشیروانی با 2 نقره و یک برنز سهم عمده ای در کسب مقام سوم جهان برای ایران داشتند.
– خبر موفقیت تیم ملی وزنه برداری ، بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشته است.
خبر موفقیت تاریخی وزنه برداری ایران ، تنها خبری است که هر دو شبکه مورد پژوهش بدون سوء گیری و کاملا بیطرفانه و هر دو با لحن افتخارآمیز آنرا بیان کردند و این موضوع نوعی احساس همدلی در چنین مواردی را به مخاطب القا می کند . این موضوع نشان می دهد که ورزش می تواند بدور از هرگونه سیاست و فریبکاری، باعث نزدیکی و همدلی شود. موفقیتهای ورزشی تیمها و ورزشکاران ایرانی درجهان ، موجبات شادمانی همه ایرانیان را در هر جای دنیا و با هر عقیده ای فراهم می آورد.