خرید و دانلود پایان نامه صندوق بازنشستگی

برای از سرگیری زندگی عادی.
تجهیز و توسعه و بهبود استاندارد مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهزیستی.
توسعه پژوهشهای کاربردی و بهبود نظم آماری و اطلاع‌رسانی.
جلب مشارکت مردمی، بازپروری، اصلاح و ارشاد ناسازگاران و منحرفان اجتماعی.
3-3-2- سازمان بیمه خدمات درمانی
شرح وظایف
ایجاد صندوقهای بیمه‌ای کارکنان دولت، خویش فرما، روستاییان و سایر اقشار
دریافت حق سرانه درمان از مشمولان قانون، شامل سهم دولت سرمایه‌گذار و بیمه‌شونده
پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان تحت پوشش به اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با سازمان.
نظارت بر حسن اجرای مفاد قراردادهای ارائه خدمات درمانی و نظارت بر کیفیت و چگونگی ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تحت پوشش به طور مستقیم.
بررسی، مطالعه و تحقیق در زمینه امور بیمه خدمات درمانی.
بررسی و برآورد میزان حق سرانه درمان و تغییرات آن.
طبق ماده 10 قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور، سطح خدمات پزشکی سازمان بیمه خدمات درمانی، شامل خدمات پزشکی اورژانس، عمومی و تخصصی (سرپایی و بستری) است.
این سازمان از طبق انعقاد قرارداد با بیش از 44 هزار پزشک عمومی، پزشک متخصص و فوق متخصص، دندانپزشک، داروخانه، آزمایشگاه، پرتو پزشکی، توانبخشی، بیمارستان و مرکز جراحی محدود، پلی کلینیک و درمانگاه به افراد به افراد تحت پوشش خود خدمات پزشکی ارائه می‌نماید.
3-3-3- صندوق بازنشستگی کشوری
شرح وظایف
اداره امور بازنشستگی و از کارافتادگی و وظیفه وراث مستخدمین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و کارکنان شرکتهای دولتی و شهرداری‌های کشور.
اجرای قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی و وظیفه تهیه آئین‌نامه‌های اجرائی سازمان.
تهیه و اجرای طرحهای بهره‌برداری از وجوه صندوق بازنشستگی کشوری و کوشش در جهت خودکفائی آن.
اجرای مصوبات شورای سازمان بازنشستگی کشوری
تهیه و تنظیم بودجه جاری سازمان بازنشتگی کشوری و بودجه عملیاتی و برنامه عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری
انجام کلیه اقدامات لازم به مظنور حفظ حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و متناسب ساختن دریافتی آنان با افزایش هزینه‌های زندگی
حفظ حقوق صندوق بازنشستگی کشوری و انجام کلیه امور حقوقی و دعاوی مربوط به صندوق
ارائه گزارش عملکرد و تزازنامه سالانه هر یک از صندوقها و تراز تلفیقی سازمان بازنشستگی کشوری به شورای صندوق.
سازمان بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگی و از کارافتادگی را به بازنشستگان تحت پوشش و از کارافتادگان و نیز وراث مستخدمان متوفی پرداخت می‌نماید. به علاوه اجرای بیمه تکمیل درمان با کمک دولت، اجرای بیمه عمر و حوادث بازنشستگان با کمک دولت پرداخت وام به بازنشستگان و از کارافتادگان و بازماندگان آنها و همچنین پرداخت کمک‌های بلاعوض با بازنشستگان از کارافتادگان و بازماندگان آنها از حمایت‌های جنبی سازمان بازنشستگی کشوری محسوب می‌شود.
در حال حاضر گروه‌های تحت پوشش مقررات سازمان بازنشستگی کشور عبارتند از:
کارکنان دولت مشمول قانون استخدام کشوری.
اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور
قضاوت دادگستری
کارکنان شهرداری‌های سراسر کشور به استثنای شهرداری تهران
تعدادی از کارکنان شرکت‌های دولتی طبق مصوبات مربوط
شاغلان پیمانی که صندوق بازنشستگی کشور را به عنوان صندوق بازنشستگی خویش انتخاب نموده‌اند.
3-3-4- صندوق تامین اجتماعی
شرح وظایف
وظایف سازمان تامین اجتماعی به موجب اساسنامه این سازمان عبارتند از:
جمع‌آوری و تمرکز کلیه وجوه موضوع حق بیمه مشمولان قانون تامین اجتماعی، سایر وجوه، درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از وجوه، ذخایر و اموال سازمان.
انجام تعهدات موضوع قانون تامین اجتماعی

سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از وجوه و ذخایر سازمان.
3-3-5- صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر
شرح وظایف
جمع‌آوری و تمرکز کلیه وجوه موضوع صندوق بیمه روستائی عشایر
سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از وجوه جاری و دخیره شده
انجام تعهدات موضوع آیین‌نامه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر.
الف- نحوه اجرای وظایف در کارگزاریهای صندوق
آماده‌سازی فضای کار
تبلیغات و بیان واقعی مزایای بیمه
راهنمائی متقاضیان به شرایط، تکالیف و مدارک لازم برای عضویت
دریافت و کنترل مدارک (کپی شناسنامه کلیه افراد اصلی و تبعی – عکس)
در اختیار متقاضی گذاشتن قرارداد، فرم نام‌نویسی، فیش بانکی و در صورت لزوم فرم تائید افراد تحت تکفل
دریافت فرم تکمیل شده در پشت و رو به تائید شده توسط شورای اسلامی به همراه فیش واریز شده بانکی
تشکیل پرونده بیمه شده
ثبت اطلاعات بیمه شده در دفتر مخصوص به ترتیب شماره بیمه
گزارش هفتگی تعداد بیمه‌شدگان، مبلغ حق بیمه‌های واریز شده و انجام مشابه همین موارد در خصوص تمدیدی‌ها
گزارش ماهانه به صندوق (طی فرمهای مخصوص) همراه با مدارک مربوطه (کپی دوطرفه فرم نام‌نویسی- عکس – فیش بانکی و صورتحساب بانکی)

ب- نوع خدماتی که این صندوق ارائه می‌کند جزو خدمات بیمه‌ای بوده و شامل موارد زیر است:
درمانی (بیماریها، حوادث و سوانح)
در حال حاضر اجرای درمان بر عهده سازمان بیمه خدمات درمانی کشور می باشد.
پیری (بازنشستگی)
هر زن و مرد روستائی و عشایری که حداقل 65 ساله سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد می‌تواند از مزایای مستمری پیری استفاده نماید و حقوق حداقل معادل دو سوم درآمد انتخاب شده‌ای که در همان سال حق بیمه از آن کسر گردیده است دریافت نماید.
ج- انواع مستمری بازنشستگی بصورت زیر می‌باشد.


اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

مستمری بازنشستگی پایه: این نوع مستمری به روستائیانی قابل پرداخت است که به سن 65 سالگی رسیده و سابقه پرداخت حداقل 20 سال حق بیمه را داشته باشند.
مستمری بازنشستگی روستائیان مرفه: این نوع مستمری با افرادی قابل پرداخت است که سابقه پرداخت حق بیمه به مدت 30 سال یا بیش از آن را داشته باشند و از سن 65 سالگی به بالا تملک اراضی فراوان یا درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشند.
مستمری بازنشستگی ویژه: این نوع مستمری به روستائیانی قابل پرداخت می‌باشد که در اولین سال آغاز نظام جامع تامین اجتماعی روستایی بیشتر از 45 سال و کمتر از 65 سال سن داشته باشند و بتوانند طی یک دوره 5 ساله یا بیشتر بیمه شوند.
فوت
مشمول مستمری بازماندگان، با هر میزان سابقه بیمه، افراد تحت تکفل بیمه شده‌ای که در اثر حادثه ناشی از کار فوت نماید خواهند بود و بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی در اثر بیماری یا حادثه غیر ناشی از کار که حداقل یک سال از شروع بیمه او گذشته و به شرط آنکه حق بیمه 90 روز متصل به زمان وقوع وفات خود را پرداخت کرده باشد بر طبق مقررات صندوق مشمول دریافت مستمری می‌باشند.
از کارافتادگی
از کارافتادگی ناشی از کار: چنانچه هر روستائی در اثر حوادث ناشی از کار توسط کمیسیونهای پزشکی صندوق از کار افتاده شناخته شود، بدون درنظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه می‌تواند تا پایان عمر و پس از آنکه بازماندگان وی از مزایای مستمری ماهانه استفاده نمایند.
از کارافتادگی غیر ناشی از کار: هر روستائی که پس از بیمه شدن در اثر حادثه غیر ناشی از کار، از کار افتاده شود و به تشخیص کمیسیونهای پزشکی صدوق از کارافتادگی او کلی و به پس از بیمه شدنش مربوط باشد با داشتن حداقل یکسال از شروع بیمه او گذشته و به شرط آنکه حق بیمه 90 روز قبل از وقوع حادثه را پرداخت کرده باشد از مزایای از کارافتادگی استفاده می‌نماید. با توجه به نبود شرط صقف سنی در عضویت در صندوق افراد مسن هنگام ورود از کارافتاده قبل از نام‌نویسی محسوب می‌گردند.

3-4- چشم‌انداز و مأموریت وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با رویکرد به پیشگیری از بزهکاری
وزارت رفاه تأمین اجتماعی در افق چشم‌انداز سال 1404 سازمانی است دانش‌مدار، قانونمند، متکی بر سرماه‌های انسانی، بهره‌مند از توامندی‌های دستگاه‌های تابعه که در راستای تحقق عدالت اجتماعی، کرامت انسانی و بهبود سلامت، سطح رفاه و تأمین اجتماعی آحاد جامعه ایرانی را با تعامل مؤثر با سایر بخش‌ها به سطح اول کشورهای منطقه ارتقاء داده است.
3-5- شاخصهای تحقق چشم‌انداز وزارت رفاه و تأمین اجتماعی
3-5-1- عنوان شاخص رفاه اجتماعی
رسیدن به رفاه اجتماعی هدف کلیه سازمانها و نهادهای حمایتی است. برخی از سازمانهای تابعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با تشخیص اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی مثل کودکان، جوانان، زنان، کهنسالان و… در لوای خدمات حمایتی که عمدتاً (بهداشتی- اقتصادی آموزشی) می‌باشد سعی در تأمین نیازهای این قشر از جامعه را دارند تا در ورای فعالیت‌های خویش بتوانند رفاه اجتماعی را برای این دسته از افراد فراهم نماید.

3-5-1-1- روش محاسبه میزان رفاه اجتماعی در سطح جامعه
الف: فرمول محاسباتی و تعریف مفهوم آن
معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی در دوره زمانی یکساله با این فرمول w=n (1-G) اقدام به سنجش شاخص رفاه اجتماعی می کند منظور از ضریب (G) شاخص نابرابری درآمد است که از منحنی لورنز به دست می‌‌آید و هرسال توسط بانک مرکزی و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای کل کشور محاسبه و اعلام می شود و مساوی صفر و در صورتی که توزیع درآمد کاملاً نابرابر باشد این ضریب مساوی یک است. هرچه این ضریب کوچکتر باشد بیانگر آن است که درآمد عادلانه‌تر توزیع شده است.
منظور از درآمد سرانه N حاصل تقسیم ناخالص داخلی به جمعیت کشور است.
ب: فرآیند محاسبه شاخص
1- احصاء تولید ناخالص ملی از طریق حسابهای ملی
2- تعیین تعداد جمعیت کشور از طریق سالنامه آماری
3- محسابه ضریب از طریق استفاده از آمارهای هزینه و درآمد خانواده‌ها
3-5-2- عنوان شاخص آسیب‌های اجتماعی
منظور از آسیب اجتماعی این است که هرگاه در یک نظام اجتماعی رفتاری به طور مشخص با هنجارهای اجتماعی تعارض پیدا کند آسیب اجتماعی نامیده می‌شود. (گلشنی، فومنی)

3-5-2-1- فرمول محاسباتی و فرآیند محاسبه شاخص
وزارت رفاه و تآمین اجتماعی در دوره زمانی یک ساله به محاسبه میزان شیوع آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد به این صورت که رویدادهای هریک از آسیب‌های اجتماعی را در هر هزار نفر مورد بررسی قرار می‌دهد.
3-5-2-1-1- شیوع طلاق
طلاق نه تنها خود یک آسیب روانی- اجتماعی محسوب می‌شود، بلکه پی‌آمدهای حاصل از آن به افزایش آسیب‌های روانی- اجتماعی همچون اعتیاد، روسپیگری، بی‌سرپرستی فرزندان، خودکشی، افزایش زنان، کودکان خیابانی و… منجر می‌گردد با این حال وجود آمار و اطلاع دقیق، صحیح و بهنگام پایه و اساس تمام تصمیم‌گیری‌های مدیریتی در هر سطح از نظام یا سازمان می باشد در این راستا وزارت رفاه تعداد رویدادهای طلاق ثبت شده در بازه زمانی یک ساله را بر تعداد کل زوجین در همان بازه زمانی تقسیم و بدین ترتیب شیوع طلاق محاسبه می‌شود.
3-5-2-1-2- شیوع اعتیاد
اعتیاد یعنی وابستگی به مواد قابل سو مصرف به نحوی که این وابستگی خلل عملکرد طبیعی فرد باشد که زیانهای قابل توجهی به جامعه جهانی به لحاظ
از دست رفتن بهره‌وری، انتقال بیماری‌های عفونی، مشکلات خانوادگی و اجتماعی، افزایش جرم و تخصیص مراقبت‌های بهداشتی و درمانی تحمیل می‌کند هم ایمنی فرد را به خطر می‌اندازد و هم کیفیت زندگی وی را کاهش می‌دهد. امروز با چشمانی کشور می‌پذیریم که در کشور ما نیز مثل هرمکان دیگر دنیا این مشکل اجتماعی وجود دارد هنر آن است که هم‌پایی زمان‌ساز و کاریی پویا برای شناسایی ماهیت تغیرپذیر و عوامل تأثیرگذار بر روند آن را رد پیش گیریم و تمامی سعی در پیشگیری از این بلای خانمان‌سوز خلاصه گردد.
تعداد مورد ابتلا به اعتیاد درهرسال از طریق مطالعه در جامعه موردنظر تعیین خواهد شد و سپس با تقسیم این تعداد بر کل افراد جامعه شیوع اعتیاد محاسبه می‌شود با توجه به اینکه می‌توان از تعیین محدوده سنی، جنسی و… برای اعتیاد صرف‌نظر کرد N مساوی کل افراد جامعه است و همینطور برای سنجش میزان جرائم مربوط به اعتیاد موادمخدر از این فرمول استفاده می‌شود.
یعنی تعداد جرائم مربوط به موادمخدر ثبت شده در بازه زمانی یک ساله بر تعداد کل جمعیت در همان بازه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *